KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17067136

nr 1706 7136

Hampe Svanberg

(1883-1961), Sverige

Oljemålning, "Nordingrå, Ångermanland". Signerad, daterad -44. Olja på duk, 54x82 cm, yttermått inklusive ram: 63x91

Hans Hampe Svanberg, svensk bildkonstnär född 1883, död 1961.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 juni 2025
kl 20:34:24

31/5 22:21:53 1      Vinnande bud

Hampe Svanberg

Läs mer om Hampe Svanberg